sprawdź nas
oblicz koszt oprogramowania ...
ilość użytkowników
oblicz
takie rozwiązania zapewnia tylko else

Co to jest aplikacja mobilna?
Aplikacja mobilna to program napisany specjalnie dla urządzeń przenośnych (smartfonów, tabletów, palmtopów), posiadających wyświetlacze o stosunkowo niewielkiej rozdzielczości i specyficznych możliwościach interfejsu Użytkownika – ekran dotykowy lub klawiatura z kilkunastoma przyciskami. Przykładem aplikacji mobilnej może być program dla akwizytorów bądź przedstawicieli handlowych pracujących w terenie, umożliwiający im szybkie pozyskanie z systemu głównego Przedsiębiorstwa kluczowych informacji o współpracy z Klientem, a następnie - w oparciu o aktualne stany magazynowe – utworzenie i przesłanie zamówienia.

Co to jest ASENTbox?
ASENTbox jest aplikacją wspierającą pracę Przedstawicieli Handlowych w terenie. ASENTbox oferuje wszystko, czego Przedstawiciel Handlowy potrzebuje, aby – będąc w siedzibie Klienta – natychmiast przyjąć i przesłać zamówienie, wydrukować fakturę, sprawdzić stan zadłużenia lub zaoferować najświeższą promocję. ASENTbox posiada narzędzia, dzięki którym dział sprzedaży błyskawicznie otrzyma komplet informacji o zdobytym właśnie zamówieniu i przekaże do realizacji. W tym samym czasie Przedstawiciel Handlowy będzie pozyskiwać nowych Klientów i nowe zamówienia. Podgląd na stany magazynowe, rejestrowanie aktywności, wizyty, zamówienia, prezentacje, listy Kontrahentów, kartoteki towarowe i dużo równie przydatnych funkcjonalności, a wszystko dosłownie na wyciągnięcie ręki, w telefonie komórkowym. ASENTbox oferuje również synchronizację danych z centralnym systemem informatycznym Firmy, dzięki czemu umożliwia z jednej strony pracę offline, a z drugiej łatwe aktualizowanie danych.

Czym odróżnia się ASENTbox od innych aplikacji wspierających prace handlowca w terenie?
Aplikacja ASENTbox, jako jedna z pierwszych w Polsce, została przygotowana do pracy na najbardziej popularnym obecnie systemie dla urządzeń mobilnych – Androidzie. Zapewniono w niej szeroki zakres funkcji, jak i wykorzystano atuty nowoczesnych ekranów dotykowych (w tym możliwość szybkiej i sprawnej pracy bez rysika). To, czym ASENTbox się wyróżnia, to prostota instalacji. Niespotykanym do tej pory rozwiązaniem jest też forma sprzedaży, która nie wymaga nakładów finansowych związanych z procedurą wdrożeniową oraz wiązania się długoterminową umową z rozwiązaniem.

Ile kosztuje aplikacja ASENTbox i korzystanie z niej?
Przez okres 1 miesiąca (30 dni kalendarzowych) od momentu otrzymania klucza aktywującego korzystanie z aplikacji ASENTbox jest bezpłatne. Po zakończeniu okresu promocyjnego korzystanie z ASENTbox wiąże się z comiesięczną opłatą (abonament) w wysokości 99 zł netto/1 urządzenie.

Dlaczego warto korzystać z ASENTbox?
Warto, bo ASENTbox to system, który Firma może wdrożyć i zacząć używać w przeciągu kilkudziesięciu minut od rozpoczęcia instalacji. Czas poświęcony na instalację to także jedyna inwestycja ze strony Firmy w pierwszym miesiącu użytkowania aplikacji. Zaletą systemu jest też łatwość obsługi aplikacji na urządzeniu przenośnym, co ma bezpośrednie przełożenie na czas, jaki Firma musi przeznaczyć na przeszkolenie pracownika – w przypadku ASENTbox jest on bardzo krótki. Najważniejszą korzyścią wypływającą z korzystania z ASENTbox jest stałe i konsekwentne podnoszenie jakości obsługi Klienta (głównie dzięki sprawnej, terminowej i ustandaryzowanej realizacji zleceń), czego bezpośrednim efektem jest zwiększanie liczby (i wartości) składanych przez Klienta zamówień.

Jak rozpocząć pracę z ASENTbox?
Wypełnić prosty formularz, który pojawi się po kliknięciu na przycisk „Sprawdź już dziś” na stronie www.asentbox.pl i zacząć korzystać z bezpłatnego miesiąca promocyjnego.

Czy Google Play jest bezpłatny?
Korzystanie z Google Play jest bezpłatne, jednak samo pobieranie plików za pośrednictwem sieci GSM wiąże się, z określoną w taryfikatorze operatora, opłatą za przesyłane dane. Jeśli korzysta się przez sieć WiFi wówczas nie ma dodatkowych opłat za transfer danych. Jedynym warunkiem do korzystania z Google Play jest posiadanie konta mailowego na portalu google (https://accounts.google.com/ ). Jest ono całkowicie bezpłatne, a założenie go zajmuje kilkadziesiąt sekund.

Na jakich urządzeniach można instalować ASENTbox?
Na telefonach komórkowych, smartfonach, tabletach, palmtopach z systemem operacyjnym Android.

Jak pobrać i zainstalować ASENTbox na moim telefonie? (pobieranie z komputera i z telefonu)?

  Pobieranie z komputera stacjonarnego:
 • na urządzeniu, na którym ma zostać zainstalowana aplikacja ASENTbox należy podać konto google do obsługi Google Play (darmowe konto należy założyć na https://accounts.google.com/). W tym celu na urządzeniu należy wywołać Ustawienia, a następnie wybrać opcję Konta i synchronizacja. Dalej należy użyć przycisku Dodaj konto u dołu ekranu i postępować zgodnie z instrukcjami dla podania adresu konta (np. firma.przykladowa@gmail.com),
 • wejść na stronę https://market.android.com/,
 • w funkcji Szukaj podać tekst „asentbox”,
 • wybrać z listy rezultatów aplikację ELSE ASENTbox, a następnie użyć przycisku Zainstaluj (jeśli system poinformuje, że nie ma dostępnych żadnych urządzeń, należy podać w telefonie założony w google profil, aby został on włączony do używanego konta google),
 • po kliknięciu Zainstaluj aplikacja zostanie przesłana i automatycznie zainstalowana na urządzeniu (wymagane jest, aby urządzenie było włączone i miało działającą kartę sim z dostępem do internetu,
 • do rozpoczęcia pracy po uruchomieniu aplikacji należy podać identyfikator użytkownika i login, które zostały przesłane wraz z kluczem aktywacyjnym w aktywującej wiadomości e-mail.
  Pobieranie z telefonu:
 • na urządzeniu, na którym ma zostać zainstalowana aplikacja ASENTbox należy podać konto google do obsługi Google Play (darmowe konto należy założyć na https://accounts.google.com/). W tym celu na urządzeniu należy wywołać Ustawienia, a następnie wybrać opcję Konta i synchronizacja. Dalej należy użyć przycisku Dodaj konto u dołu ekranu i postępować zgodnie z instrukcjami dla podania adresu konta (np. firma.przykladowa@gmail.com),
 • odszukać na urządzeniu i uruchomić aplikację Google Play,
 • w funkcji Szukaj wpisać tekst „asentbox”,
 • wybrać z listy aplikację ELSE ASENTbox, a następnie użyć przycisku Pobierz i dalej Zaakceptuj i pobierz,
 • po instalacji, ASENTbox jest dostępny w ikonach aplikacji urządzenia,
 • do rozpoczęcia pracy po uruchomieniu aplikacji należy podać identyfikator użytkownika i login, które zostały przesłane wraz z kluczem aktywacyjnym w aktywującej wiadomości e-mail.

Nie mogę zainstalować ASENTbox na moim telefonie – co robić?

 • upewnić się, czy system operacyjny na urządzeniu mobilnym to Android. Jeśli nie, aplikacja ASENTbox nie będzie mogła zostać na nim zainstalowana,
 • upewnić się, czy na urządzeniu podane zostało konto google (warunek konieczny do pobierania aplikacji z Google Play). Aby to sprawdzić, należy wejść w Ustawienia, wybrać opcję Konta i synchronizacja i - jeśli nie ma konta gogle - należy je podać (przycisk Dodaj konto),
 • jeśli w dalszym ciągu instalacja ASENTbox jest niemożliwa, należy skontaktować się z ELSE poprzez portal ASENTbox.

Czy płacę za pierwszy miesiąc użytkowania ASENTbox?
Nie, pierwszy miesiąc użytkowania ASENTbox jest zwolniony z opłat licencyjnych.

Korzystam z ASENTbox już miesiąc i chcę dalej – co dalej?
Wystarczy pod koniec promocyjnego okresu korzystania z ASENTbox wysłać informację o chęci kontynuowania na adres e-mail: info@else.com.pl, a my zajmiemy się resztą.

Jak zaimportować kartoteki kontrahentów i towarów do ASENTbox?
Kartoteki towarów i kontrahentów należy najpierw wyeksportować do pliku ze swojego głównego systemu operacyjnego (czyli korzystając z funkcji „Zapisz jako” zapisać dane na dysku np. w formacie Excel). Następnie należy określić kolejność kolumn z wymaganymi danymi i zapisać je do pliku typu CSV (co oznacza, że należy ponownie skorzystać z funkcji „Zapisz jako”, podać nazwę dokumentu np. KARTOTEKA i w okienku poniżej, opisanym jako „Zapisz jako typ”, wybrać z rozwijalnej listy dostępnych formatów „CSV (rozdzielany przecinkami)”) . Podczas procedury rejestracji należy wskazać utworzony plik CSV (klikając przycisk „Przeglądaj” i wskazując plik), a następnie postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną na ekranie. Import danych możliwy będzie także już po rejestracji, z funkcji dostępnych na portalu ASENTbox. Również na portalu, będzie możliwe zaczytanie do systemu innych danych, jak na przykład aktualnych promocji czy niezapłaconych dokumentów Klientów (menu Importy).

Co to jest portal ASENTbox?

Portal ASENTbox jest dostępnym z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej (obsługującej dodatek Silverlight w wersji 4 lub wyższej) panelem administracyjnym umożliwiającym zarządzanie danymi wprowadzonymi przez Przedstawicieli Handlowych do aplikacji ASENTbox. Po zalogowaniu się do portalu na dedykowanej stronie www, Użytkownik uzyska dostęp do wszystkich danych wprowadzonych w trakcie pracy na aplikacji ASENTbox przez swoich Przedstawicieli Handlowych - informacji o Kontrahentach, produktach, dokonanej sprzedaży i zebranych zamówieniach.

Gdzie są umieszczane dane handlowe wprowadzane do ASENTbox?
Dane utrzymywane są w strukturach bazy danych stworzonej na rzecz Firmy korzystającej z ASENTbox i utrzymywane w profesjonalnym Data Center ELSE.

Czy moje dane osobowe i handlowe są bezpieczne?
Tak. ELSE działa zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 roku, Nr 101, poz. 926, ze zmianami) oraz posiada odpowiednie zaplecze techniczne zapobiegające pozyskaniu i modyfikowaniu przez osoby nieuprawnione danych osobowych udostępnionych przez Uczestnika Promocji. Bezpieczeństwo danych zapewnione zostało poprzez integralne mechanizmy bazy danych oraz zabezpieczenia w Data Center, z którego korzysta ELSE.

Jak odinstalować aplikację ASENTbox?
Aplikację ASENTbox można odinstalować z urządzenia (telefonu, smartfona, tableta) korzystając z narzędzi, jakie w tym celu oferuje system operacyjny Android. W skrócie, należy: wejść do trybu Ustawienia, wybrać opcję Aplikacje, następnie Zarządzaj aplikacjami i w zakładce Inna firma odszukać i wybrać ASENTbox. Na ekranie Informacje o aplikacji należy wybrać przycisk Odinstaluj i postępować zgodnie z procedurą.

Co się dzieje z danymi handlowymi mojej Firmy po zakończeniu korzystania z ASENTbox?
Po zakończeniu korzystania z ASENTbox, zabezpieczone przed dostępem dane utrzymywane będą w bazie przez kolejne 2 miesiące, po czym zostaną usunięte. Jeśli Firma w okresie 2-ch miesięcy od rezygnacji z ASENTbox będzie chciała ponownie korzystać z aplikacji, na jej życzenie zostaną udostępnione jej dane sprzed zakończenia współpracy.

Do kogo się zwrócić w razie problemów z aplikacją ASENTbox?

  W razie pytań, wątpliwości bądź chęci zapoznania się z pełną ofertą ELSE sp. j. zapraszamy do kontaktu poprzez:
 • wiadomość e-mail na adres: info@else.com.pl,
 • telefon: 58 306-16-05,
 • formularz kontaktowy ze strony www.else.com.pl,
 • pisemnie na adres pocztowy: ELSE sp. j. Mikielewicz, Zajączkowski; 80-125 Gdańsk, ul. Kartuska 228A

KORZYŚCI SYSTEMU korzyści z zsystemu:
 • zwiększenie kontroli nad pracą Przedstawicieli (monitoring);
 • skrócenie czasu dostaw towaru do Klienta;
 • natychmiastowe oszczędności z tytułu obniżenia kosztów pracy Przedstawicieli (mniejsze zużycie papieru, zmniejszenie ilości połączeń telefonicznych);
 • podniesienie efektywności pracy dzięki funkcjonalnościom ASENTbox;
 • usprawnienie i skrócenie czasu obsługi Klienta;
 • zwiększenie aktywności Przedsiębiorstwa w kontaktach z Klientem.
MOŻLIWOŚCI SYSTEMU możliwości systemu:
 • prowadzenie sprzedaży - generowanie zamówień, faktur, paragonów;
 • podgląd płatności danego Kontrahenta;
 • przyjmowanie zapłat i wydruk KP;
 • podgląd sald opakowań;
 • weryfikowanie aktualnych stanów magazynowych we wskazanych lokalizacjach;
 • realizowanie bieżących zadań związanych z akcjami promocyjnymi, marketingiem, itp.